Amerikoniško Yamaha RX-V465 perdarymas į universalų 2018.03.15 at 12:22

Yamaha ilgą laiką gamina visai padorią audio techniką, o man į rankas papuolė grynakraujis amerikonas, RX-V465 modelis. Valgo tik 110V, ir ne bet kokių, o 60 Hz. Visai neįdomus variantas, nes norint naudoti Lietuvoje ar Europoje, tektų jungti per žeminantį transformatorių. Ir vis tiek jis darytų 110V 50 Hz, o ne 60 Hz. Kai kuriems prietaisams aktualus dažnis, tai reiktų atkreipti dėmesį – vien su žeminančiu transformatoriumi apsisukti neišeis. Bet šituo atveju 50 Hz ar 60 Hz nėra taip jau svarbu, svarbu, kad būtų 110V. Visų pirma, įsitikinau, kad šitas daiktas veikia – mažu visai neapsimoka jį čia perdarinėti. Tam man pagelbėjo toks alkoholiko/bomžo mišinys, vadinamas LATRu. Paprastas, 9A atlaikantis latras, beliko tik nustatyti 110V ir prijungti stiprintuvą. A, tiesa, kas nežino – LATRas, LAboratorinis TRansformatorius. Ėch, užsikūrė tas netikėlis, bent jau vazdas ekrane yra, mygtukai lyg ir veikia, klaidų nemeta. Kolonėles patingėjau jungti, tai tuo bandymai ir apsiribojo. Pradžioje, šito modelio versijos yra tokios:

J – Japonas
U – Amerikonas
C – Kanadietis
R – Universalus
T – Kinas
K – Korėjietis
A – Australas
B – Britas
G – Europietis
L – Singapūrietis
E – Pietų Europietis
V – Taivanietis
F – Rusas

Nežinau, kodėl Yamaha sugalvojo tiek daug skirtingų modelių, greičiausiai tai susiję ne tik su maitinimais, bet ir su radijo dažniais ir lokaliais standartais. Jei būtų tik dėl maitinimo tai užtektų universalios R versijos. Tai ir bus mano tikslas. Versija nustatoma varžiniu dalikliu, keičiant R3809 rezistorių.

Taigi, pirmas darbas – pakeisti 1,2 kΩ į 4,7 kΩ. Taip procesorius dirbs pagal atitinkamą R versijos programą, prijungimas prie 139 kontakto. Tikiuosi :D.

Šitoje PCB daugiau pakeitimų nėra. Toliau reiktų truputį „paredaguoti“ budinčio maitinimo schemą, pakeičiant įėjimo kondensatorių iš 100 μF 220V į 100 μF 400V ir įėjimo saugiklį į 6,3A 250V.

Ir tai buvo lengvoji perdarymo dalis. Toliau – pagrindinis maitinimo transformatorius. Jam reikia parvynioti pirminę, bet tą padaryti įmanoma, kadangi transformatorius patogiai išsiardo. Geriau tą patikėti žmonėms, kurie tuo užsiima. Bet perdarius transformatorių – viskas veikia, FM dažniai atitinka Europinius, perdarymas baigtas.

Informacijos šaltiniai:

  1. Remonto žinynas

Leave a Reply

*