Laptopo baterijos gaivinimas 2015.07.02 at 14:03

Vienas iš paprasčiausių „gedimų“ – maitinimo fiškutė ištraukta, laptopas išsikrovęs išsijungė. Čia kaip ir viskas gerai, bet po mėnesio bandant įjungti akumuliatorių jau nepakanka, kad baterijos procesoriukas pradėjo akumuliatorių krovimą ir netgi bandant pakrauti ją kompiuteryje – krovimas nepradedamas, nes procesoriukas galvoka, kad baterija visai visai mirus. Eilinis vartotojas turėtų bėgti į parduotuvę ir pirkti naują bateriją, nors šita dar ir neseniai pirkta. Man taip nepatinka, taigi, truputis ardymo ir baterijos korpusas skyla į dvi dalis per suvirinimo siūlę. Viduje – akumuliatoriai ir valdymo schema.

IMAG1570 IMAG1569Dar tuo pačiu matosi ir prijungimo kontaktų reikšmės. Matuojam, akumuliatoriai visai mirę, rodo tik 2V, kai turėtų būti 10,8V. Jeigu Ličio celės būtų senos ir nelaikytų krūvio – rekomenduočiau mesti tą bateriją lauk, nes celių keitimas kainuoja panašiai kaip naujas akumuliatorius. Bet čia celės apynaujės, tik iškrautos. Bandom taisyti padėtį. Pirma nulituojam pliusinį maitinimo laiduką, ir prie atitinkamų polių prijungiam išorinį krovimą.

IMAG1575Kadangi krovimą jungiu iš Mastech HY3020E maitinimo šaltinio – paprasta nustatyti krovimo įtampą ir srovę. Įtampą nustatau 10,8V, srovę 1A. Viskas 🙂 Laukiam, dar laukiam, dar truputį palaukiam, ir kai prie 10,8V srovė tampa visai maža, link 0A, atjungiam akumuliatorių, prilituojam pliusinį laiduką, surenkam į korpusą. Tiek žinių, įkišus į kompiuterį ir pajungus viskas veikia, pasikrovė normaliai, talpą rodo teisingą, laiko tiek kiek priklauso :).

Baterijos info:

Gamintojas: Whitenergy, 10,8V 4400 mAh/48Wh, Replace: UM09H31, UM09G31, UM09H41.

2 komentarai to “Laptopo baterijos gaivinimas”

  1. Kaip ten reikalai su stiprintuvu ? 🙂

  2. Visiškai niekaip – šią savaitę tikrai nebus kada, kitą greičiausiai irgi.

Leave a Reply

*